Кошик
509 відгуків
Надійний продавець Prom.ua
+38(097) 0783604

Котли, бойлери, конвектори, комплектуючі і запчастинидо них, керамічні панелі та ін.

Як обрати водонагрівач (бойлер)?

Як обрати водонагрівач (бойлер)?
що таке бойлер, як правильно ним користуватись, як самостійно обрати модель водонагрівача, причини поломок та методи їх самостійного усунення

09.11.12

Нелегкі умови українських буднів у великому місті рано або пізно ставлять перед нами проблему постачання гарячої води у власну квартиру. Нас не влаштовує температура, ціна і «консистенція» води що пропонують нам вітчизняні водоканали… Бойлер – що це власне таке – це система бак + ізоляція /щоб не втрачати тепло/ + нагрівальний елемент + терморегулятор.

Наш магазин – «Тепловичок» спеціально для таких споживачів розробив дану статтю-інструкцію.

ОБ*ЄМ і розмір бойлера

Перше питання яке ми повинні поставити перед собою це об’єм баку нагрівача – щоб не гріти зайву воду, але щоб обраної кількості було досить для щоденних потреб нашої сім’ї – як от миття посуду, гігієнічні процедури, ручне прання, то що. Отож одній людині достатньо нагрівача 30-50 л, двом - 50-80л, для трьох чи чотирьох мінімум 80-100 л. Окремим квартирним болем є габарити бойлера – адже місця у ванних чи кухнях /де зазвичай ставимо бойлери/ і без нагрівача мало.  Тут варто пам’ятати що бойлери можна встановити і горизонтально, є спеціальні плоскі та ультра тонкі бойлери для вирішення  цих задач:

http://www.teplovychok.com.ua/index.php/products-mainmenu-64?page=shop.browse&category_id=81

http://www.teplovychok.com.ua/index.php/products-mainmenu-64?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=496&category_id=30

http://www.teplovychok.com.ua/index.php/products-mainmenu-64?page=shop.browse&category_id=83

ПОТУЖНІСТЬ

Потужність бойлера не є показником його економності – вона є показником швидкості нагріву повного баку води. ТЕНи високої потужності просто швидше нагріють воду і терморегулятор їх відключить, тоді як малопотужний ТЕН цю саму воду грітиме довше.  Варто звернути увагу на шар ізоляції – бойлер має внутрішній і зовнішній бак, між ними знаходиться шар ізоляції, теплопровідні властивості якої і забезпечують збереження тепла і відповідно економність. Існують бойлери в яких можна відключати 1 чи більше тенів для регуляції потужності - http://www.teplovychok.com.ua/index.php/products-mainmenu-64?page=shop.browse&category_id=28

І коли бойлери однакового об»єму мають дуже різні габарити – задумайтесь – якщо міце дозволяє беріть більший, габаритні ший бак – в ньому шар ізоляції товстіший.

Покриття внутрішнього баку

Внутрішній бак бойлера постійно має контакт з водою, котра нещадно діє на нього. Відповідно баки з захисним покриттям є довговічнішими та більш  гігієнічними у порівнянням з баком що покриття не має. Різноманітні напилення – титан, срібло, емалі, скло фарфор, нержавійка і т д – всі мають свої плюси, і впливають на вартість бойлера. Емаль та склофарфор – не ржавіють, але можуть від різкої зміни температури отримати мікротріщини. Титанова емаль довговічніша, але її суттєвий мінус це ціна… Також це впливає на міцність швів при зварці. Бак з нержавійки теж не підкупає своєю вартістю, деякі люди жаліються на неприємний присмак у воді під час чищення зубів, /ВОДУ З БОЙЛЕРА ПИТИ НЕ МОЖНА!!!/ тому кожен мусить вирішити чим буде покритий бак бойлера згідно до своїх фінансових можливостей та побажань.

АНОД.

Анод – змінна частина, що знаходиться всередині бойлера та захищає його внутрішній бак від дії корозії, це не зайвий видаток, а спосіб продовження життя для бойлера – тому мінімум раз на рік цю частину варто замінювати, встановлюючи нову. Магній в аноді вступає в реакцію агресивними домішками води і після реакції нейтральні частини осаду що утворився лягають на дно і потребують механічної очистки після заміни аноду. Варто пам’ятати що це «каміння» ми гріємо так само як і воду - витрачаючи на це електроенергію і, відповідно, свої кошти. Тому механічна очистка і заміна аноду в бойлері це запорука економії у всіх випадках.

Електрична частина.

Нагрівальний елемент, ТЕН – «сухий» /знаходиться в колбі/  чи звичайний /контактує з водою/ – в кожного є, знову таки, плюси та мінуси – сухий – надійно захищений від корозії, бо не контактує з водою, але довше гріє воду – бо не має з нею безпосереднього контакту, а «мокрий» - звичайний – ТЕН схильний до корозії але воду гріє швидше і вартість нового менша ніж у колби з ТЕНом сухим.

Один ТЕН чи кілька? Зручно мати можливість регулювати потужність – в багатьох старих будинках електропроводка не витримує навантаження сучасних електроприладів, так як була розроблена у часи коли ніхто не сподівався вдома пральної машини, бойлера чи мікрохвильки. Часто є потреба включити одночасно кілька потужних приладів – в такі моменти добре мати бойлер що переходить у економ режим, тим більше якщо воду гріти не потрібно, а лише підтримувати температуру вже нагрітої води. А часом навпаки – всі члени сім»ї потребуть гігієнічних процедур , а малопотужний бойлер гріє воду надто довго – тоді турборежим стане у нагоді. http://www.teplovychok.com.ua/index.php?page=shop.browse&category_id=79&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=64

Крім того, якщо один ТЕН вийде з ладу, Ваша сім*я все ж не залишиться без гарячого водопостачання.

БЕЗПЕКА

Є ще такі незамітні елементи у бойлері – впливають на його ціну суттєво, а ззовні їх не видно – це найперше запобіжний термостат – він не дає бойлеру «закипіти» з всіма витікаючи ми наслідками… Контролює нагрів води, є термостати що мають кілька положень – тоді ми самі можемо задати температуру води, а є такі що автоматично відключаються при максимально заданій температурі – зазвичай це 60-65 градусів.

Захист від перенапруги – при скачку напруги у мережі такий захист вбереже ТЕН бойлера від неминучої загибелі.

 

Підсумок – отож додаткові функції потребують додаткових затрат і першочергова економія в момент купівлі на майбутнє може виявитись не такою і економною. Хоч це не значить що серед бойлерів економ класу є лише погані. Варто заощадити на зовнішності бойлера – верхній бак з нержавійки, сенсорне управління то що, але «зекономлені» гроші віддати за внутрішній, невидимий світ бойлера…

Бажаємо Вам зробити свій вибір впевнено, надіємось що наші поради стали Вам у пригоді і Ви не марно потратили свій час дочитавши нашу статтю до кінця. Читайте, радьтесь, консультуйтесь і приймайте рішення усвідомлено!!!

ЩЕ статті на цю тему - http://www.teplovychok.com.ua/index.php/2012-04-03-10-19-03/2012-04-03-10-23-06

 

Джерело: авторська стаття для "Тепловичок", Заяц М.М.

Контакти
 • Телефон:
  +380970783604, Олексій
  +380987125109, Олег
  +380951446122, Богдан
  +380676723590, Богдан
 • Контактна особа:
  Богдан
 • Адреса:
  Львів, Львівська область, Україна
 • Email:
  teplovychok@meta.ua